Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

A lejohet të agjërohet dita e premte?

Alameh Ahmed bin Jahja en-Nexhmi (v. 1429)
Burimi: Fataua Sijam
Përktheu: Valdet Gashi

www.perlatmuslimane.com

Pyetja nr 30: Unë kam agjëruar ditën e enjte dhe të premten pas saj. A lejohet kjo?

Përgjigje: Po.

Shpërndaje: