Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Agjëruesit i pranohet lutja gjatë kohës kur ai është agjërueshëm

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan 

Burimi: http://www.alfawzan.af.org.sa/node/%2013425

Përktheu: Valdet Gashi

www.perlatmuslimane.com

Pyetje: Cilat janë momentet në të cilat i pranohet lutja agjëruesit?

Përgjigje: Gjatë gjithë kohës kur ai është agjërueshëm, pra nga syfyri deri në iftar. Gjithë kohën kur njeriu është duke agjëruar është në periudhën kur mund t’i pranohet lutja.

Shpërndaje: