Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Lojërat kompjuterike (1)

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan 

Burimi: http://www.alfawzan.af.org.sa/

Përgatiti: www.perlatmuslimane.com

Pyetje: Unë kam një djalë që dëshiron një playstation. Unë nuk dua që ai ta ketë një të tillë, ndërsa xhaxhallarët e tij këmbëngulin. Çfarë na këshillon ti?

Përgjigje: Nëse ai është i vogël dhe luan me lojëra që nuk i’a dëmtojnë fenë dhe mendjen e tij, e të cilat janë boshe nga imazhet, muzika dhe faktorë të tjerë të ndalaura, ska të keqe në këtë.

Shpërndaje: