Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

E humbi tërë Ramazanin për shkak të sëmundjes

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan

Ligjërata: Sherh Ighathat-il-Lahfan (91), min: 1:05:50

Burimi: http://alfawzan.af.org.sa/sites/default/files/Ighastah-22-7-1439.mp3

Përktheu: Valdet Gashi

www.perlatmuslimane.com

Pyetje: Një burrë ishte aq i sëmurë gjatë Ramazanit të kaluar sa që nuk mundi të agjërojë gjatë tërë muajit. Sot ai është i shëndetshëm. Çka duhet të bëjë tani?

Përgjigje: Ai duhet t’i kompensojë ditët e Ramazanit (të kaluar) para se të fillojë Ramazani i ardhshëm.

Shpërndaje: