“Nuk i kam krijuar xhinët dhe njerëzit veçse që të më adhurojnë Mua.” [Edh-Dharijat 51:56]

Gruaja e bën haxhin pa mahrem

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan 

Burimi: http://www.alfawzan.af.org.sa/node/9322

Përktheu: Valdet Gashi

www.perlatmuslimane.com

Pyetje: Nëse një grua bën haxhin pa mahrem, a është haxhi i saj i pavlefshëm?

Përgjigje: Jo, haxhi i saj është i saktë por me mëkat.

Shpërndaje: