Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Marrja abdes me proteza të dhëmbëve

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan

Burimi: http://alfawzan.af.org.sa/sites/default/files/eg–14340428.mp3

Përktheu: Valdet Gashi

www.perlatmuslimane.com 

Pyetje: Cili është gjykimi për të mos hequr protezat e dhëmbëve gjatë abdesit?

Përgjigje: Kjo është në rregull. Kush thotë se ai duhet ti heq ato? Ai mund të shpërlajë gojën me proteza në gojë. Nuk ka asnjë problem.

Shpërndaje: