Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Muslimani me kapelë

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan

Burimi: http://alfawzan.af.org.sa

Përgatiti: www.perlatmuslimane.com

Pyetje: Cili është vendimi për të bartur kapelë pa nevojë?

Përgjigje: Muslimani duhet të vesh rrobat e muslimanëve që janë tradicionale në vendin e tij pa veshur kapelë dhe të ngjashme.

Shpërndaje: