Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Pretendon se e di se ku është magjia

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan
Sherh Umdat-il-Fikh (37)
Përktheu: Valdet Gashi
www.perlatmuslimane.com

Pyetje: Kemi një person i cili bën rukje nga larg dhe pretendon se është në gjendje të zbulojë vendet që strehojnë magjinë…

Përgjigje: Ai është gënjeshtar dhe mashtrues. Mos shko tek ai.

Shpërndaje: