Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

A është njerku mahrem i vajzave të gruas?

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan

Ligjërata: Sherh Ighathat-il-Lahfan (64), min: 1.15.35

Burimi: http://alfawzan.af.org.sa/sites/default/files/Ighatsah%2019-03-1438H.mp3%2001.mp3

Përktheu: Valdet Gashi

www.perlatmuslimane.com

Pyetje: Një burrë e ka martuar një grua që ka dy vajza me ish-bashkëshortin. A është burri i ri mahrem i tyre?

Përgjigje: Po. Ai është burri i nënës së tyre. Ai tani është njerku i tyre.

Shpërndaje: