Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

A i lejohet muhrimit të përdorë pastë dhëmbësh, sapun dhe të pi kafe shafrani

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan
Burimi: http://www.alfawzan.af.org.sa/sites/default/files/ighastah_09-11-1434_0.mp3
Përktheu: Valdet Gashi
www.perlatmuslimane.com

Pyetje: A është e lejuar për muhrimin që të përdorë pastë dhëmbësh dhe sapun që ka aromë?

Përgjigje: Nuk është e lejuar nëse aroma mbetet. Megjithatë, është në rregull në qoftë se aroma humbet pa mbetur gjë nga ajo.

Pyetje: A i lejohet muhrimit të pijë kafe me shafran?

Përgjigje: Jo. Shafrani është një lloj arome.

Shpërndaje: