Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

A lejohet prekja e organit të burrit/gruas?

Alameh Ahmed bin Jahja en-Nexhmi (v. 1429)

Burimi: http://z-salafi.com/v2/action?s_menu=23&idFatwa=750

Përktheu: Valdet Gashi

www.perlatmuslimane.com

Pyetje: A i lejohet burrit që të prek organin gjenital të gruas së tij dhe anasjelltas?

Përgjigje: Nuk ka asnjë dyshim për këtë.

Shpërndaje: