Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

A mjafton një vizë si sutreh?

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan 

Burimi: http://www.alfawzan.af.org.sa/node/12642

Përgatiti: www.perlatmuslimane.com

Pyetje: ”A mjafton një vizë si sutreh në namaz?”

Përgjigje: ”Kjo është më e pakta që mund të bëhet, në qoftë se nuk gjeni një shkop, guri, ose diçka që mund ta vendosësh para teje, më e pakta që mund të veprosh është të bësh një vizë.”

Shpërndaje: