Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

A prishet agjërimi nga gëlltitja e pështymës?

Imam Muhammed bin Salih bin Uthejmin (v. 1421)

Burimi: Mexhmu-ul-Fataua (19/350)

Përktheu: Valdet Gashi

www.perlatmuslimane.com

Pyetje: A prishet agjërimi nga gëlltitja e pështymës?

Përgjigje: Gëlltitja e pështymës nuk e prish agjërimin.

Shpërndaje: