Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

A u martua Jusufi me gruan e mbretit?

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan

Burimi: http://www.alfawzan.af.org.sa/sites/default/files/Ighastah-5-2-1435-01.mp3

Përgatiti: www.perlatmuslimane.com

Pyetje: A është e vërtetë se është raportuar se gruaja e mbretit më vonë u martua me profetin e Allahut Jusufin (alejhi selam)?

Përgjigje: Kjo është një martesë në të cilën nuk kam marrë pjesë.

Shpërndaje: