Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Analizat e gjakut gjatë ditës së Ramazanit

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan

Burimi: http://alfawzan.af.org.sa/node/14891

 www.perlatmuslimane.com

Pyetje: A është e lejuar për të dhënë gjakun për analiza gjatë ditës së Ramazanit?

Përgjigje: Kjo është në rregull në qoftë se bëhet fjalë për një sasi të pakët të gjakut. I lejohet agjëruesit ta bëjë këtë nëse sasia e gjakut është e pakët. Pak gjak nuk ndikon.

Shpërndaje: