Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Bartja e Kuranit në xhep

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan 

Burimi: http://www.alfawzan.af.org.sa/

Përktheu: Valdet Gashi

www.perlatmuslimane.com

Pyetje: Çfarë është vendimi për të mbajtur Kuranin në xhep anash?

Përgjigje: Nuk është e lejuar nëse ti kur të ulesh, mund të ulesh mbi të. Përndryshe nuk ka asgjë që e ndalon një gjë të tillë.

Shpërndaje: