Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Blerja e kishave në perëndim për ti bërë ato xhami

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan 

Burimi: http://www.alfawzan.af.org.sa/sites/default/files/9608.mp3

Përgatiti: www.perlatmuslimane.com

Pyetje: ”A lejohet blerja e kishave në perëndim për t’i bërë ato xhami?”

Përgjigje: ”Ska asgjë të keqe në këtë, kjo është një gjë e mirë…”

Shpërndaje: