Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Cili është gjykimi që gruaja të kërkojë të ndahet nga burri i saj?

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan 

Burimi: https://www.alfawzan.af.org.sa/ar/node/16411

Përktheu: Valdet Gashi

 www.perlatmuslimane.com

Pyetje: Cili është gjykimi që gruaja të kërkojë të ndahet nga burri i saj?

Përgjigje: Nëse ajo ka arsye sheriatike nuk ka të keqe në këtë, por nëse ajo nuk ka arsye sheriatike ajo është e mallkuar. Nëse e kërkon këtë pa arsye.

Shpërndaje: