Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Gruaja e kontrollon telefonin celular të burrit

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan

Ligjërata: Sherh Ighathat-il-Lahfan (89), min: 1:06:05

Burimi: https://www.alfawzan.af.org.sa

Përktheu: Valdet Gashi

www.perlatmuslimane.com

Pyetje: A i lejohet gruas të kontrollojë telefonin celular të burrit pa lejen e tij apo është kjo spiunim?

Përgjigje: Jo, ajo nuk duhet ta bëjë këtë. Ajo nuk duhet të kërkojë diçka që ndoshta do ta urrejë dhe pastaj të shqetësohet nga ajo. Është më mirë që ajo të mos e di atë.

Shpërndaje: