Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Gruaja i bën sihër

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan 

Burimi: Sherh Fet´h-il-Mexhid (20)

http://www.alfawzan.af.org.sa/sites/default/files/Fathul%20mjd-10-05-1435-01.mp3

Përgatiti: www.perlatmuslimane.com

Pyetje: “Nëna ime dhe gruaja ime grinden gjithnjë dhe në vazhdimësi. Disa ditë më parë kam gjetur magji në jastëkun tim në dhomën time. Çfarë më këshillon mua?”

Përgjigje:”Shkatërrojë atë për të cilën pohon të jetë magji. Kritikoje gruan tuaj. Në qoftë se ajo nuk përmisohet duhet të ndahesh prej saj. Ajo është sahire (bën sihr). Qëndro larg saj dhe ndaju prej saj. Dhe në qoftë se kjo nuk është konfirmuar, por është vetëm nga frika dhe akuzat, ti duhet ta korigjoshë, ta këshilloshë dhe ta përkujtoshë atë. Nëse ajo përmisohet atëherë elhamdulilah.”

Shpërndaje: