Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Inventar në një dyqan që shet alkool dhe mish derri

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan
Sherh Ighathat-il-Lahfan (55)
Përktheu: Valdet Gashi
www.perlatmuslimane.com

Pyetje: Unë jam duke studiuar në Britaninë e Madhe, granti im studentor më përfundoi, tani punoj si inventar në një dyqan që shet alkool dhe mish derri. Ndodh që të prek mishin e derrit. A më lejohet të punojë me këtë?

Përgjigje: Jo. Nuk të lejohet të punosh aty. Kërko një dyqan tjetër që nuk përbëhet nga këto gjëra. Kjo është bashkëpunim në mëkat dhe armiqësi.

Shpërndaje: