Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Kur fillon bërja tekbir para Bajramit?

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan 

Burimi: http://alfawzan.af.org.sa/node/%205840

Përktheu: Valdet Gashi

www.perlatmuslimane.com

Pyetje: Kur duhet filluar me bërjen tekbir para Bajramit?

Përgjigje: Kur dielli të ketë perënduar (në natën e Bajramit) fillon bërja tekbir. Nëse hëna e re është konfirmuar dhe publikuar, tekbiri fillon dhe vazhdon derisa njerëzit të dalin për në namazin e Bajramit. Gjatë kësaj kohe bëhet tekbir.

Shpërndaje: