Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Kur teshtin duke u falur

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan
Sherh Ighathat-il-Lahfan
Përktheu: Valdet Gashi
www.perlatmuslimane.com

Pyetje: Shejkh i nderuar, Allahu të dhëntë sukses! Nëse personi teshtin ndërsa është duke u falur, a duhet të thotë elhamdulilah me zë të lartë?

Përgjigje: Jo, duhet ta bëjë këtë në heshtje, thotë në vetvete. Po!

Shpërndaje: