Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Merjem alejhes-selam

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan 

Burimi: Sherh Fet’h-il-Mexhid (4)

http://www.alfawzan.af.org.sa/sites/default/files/Fat_Majid_21_05_1434.mp3

Përktheu: Valdet Gashi

www.perlatmuslimane.com

Pyetje: Është një student i cili gjithmonë thotë “(alejhes-selam)” kur ai përmend Merjemen. A është e lejuar kjo?

Përgjigje: Nuk ka asnjë problem. Ajo e meriton këtë.

Shpërndaje: