Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Safat duhet drejtuar në bazë të thembrave

Imam Muhammed Nasirudin el-Albani (v. 1420)

Burimi: Fataua Rabigh (4), min: 46.38

Përktheu: Valdet Gashi

www.perlatmuslimane.com

Pyetje: A duhet drejtuar safat në bazë të majës së gishtave të këmbëve apo të thembrave?

Përgjigje: Në bazë të thembrave.

Shpërndaje: