Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Të gjitha pantoflat dhe sandalet janë të lejuara për muhrimin

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan
Burimi: http://www.alfawzan.af.org.sa/sites/default/files/ighastah_09-11-1434_0.mp3
Përktheu: Valdet Gashi
www.perlatmuslimane.com

Pyetje: A i lejohet muhrimit të vesh pantofla në formën e sandaleve.

Përgjigje: Nuk ka të keqe në këtë. Pantoflat janë të lejuara për muhrimin. Sido që të duken ato, ato janë të lejuar për muhrimin.

Shpërndaje: