Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Tre duar puthen

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan

Ligjërata: Sherh Umdat-il-Fikh (21), min: 1:05:35

Burimi: https://www.alfawzan.af.org.sa/sites/default/files/Umdah-13-2-1435-01.mp3

Përktheu: Valdet Gashi

www.perlatmuslimane.com

Pyetje: Cili është gjykimi për të puthur dorën e dijetarit?

Përgjigje: Është e padëmshme të puthësh duart e tre personave: dorën e pushtetarit, dorën e babait dhe dorën e dijetarit. Të puthësh duart e tyre është e padëmshme.

Shpërndaje: