Xhinët dhe njerëzit i kam krijuar vetëm që të Më adhurojnë. [Edh-Dharijat 51:56]

Vesveset pas adhurimit

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan

Ligjërata: Sherh Umdat-il-Fikh (12), min: 1.03.23

Burimi: http://alfawzan.af.org.sa/sites/default/files/umdah%20Fiqh-19-10-1434_0.mp3

Përktheu: Valdet Gashi

www.perlatmuslimane.com

Pyetje: Pas namazit të detyrueshëm ndjeva që nuk isha mjaft i fokusuar …

Përgjigje: Kur të ke mbaruar adhurimin nuk duhet të shqetësohesh për vesveset. Mos bjerë në vesvese pas namazit apo adhurimit.

Shpërndaje: